Italové dál ádí a postupují ze skupiny, tentokrát se ve střelce proměnil Locatelli – T sport – eská televize

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho, kteří se zařadili mezi největší favority turnaje, protáhli vítěznou sérii bez inkasované branky na 10 duels a vylepšili vlastní record.

V předchozím dnešním forání skupiny Wales v Baku porazil Turecko 2:0 a se tyřmi body je blízko postupu. Naopak Turci jsou na pokraji vyřazení e mohou skončit nejlépe třetí. Italové uzavřou vodní ást Eura v neděli s Velšany v Římě, Švýcaři se střetnou s Tureckem v ázerbájdžánské metropoli.

“Š výcarsko je těžký soupeř. Věděli jsme, e to bude náročné forání, což se také potvrdilo. Měli jsme ance a mohli dát gól dřív. V úvodu jsme se trochume a trzavyhrá ance a mohli dát gól dřív. .

“Mnoho věcí nám nefungovalo a hodně věcí fungovalo Itálii. Pravda leží uprostřed. Gratuluji Italům, hráli skvělý fotbal, jako se jim to už nějakou dobu dařívý Vladimir Petskovicý .

Domácí měli od začátku převahu. Po Spinazzolově centru Immobile hlavičkoval nad branku. Chielliniho goal z 18. minuty byl po zásahu videorozhodčího odvolán kvůli ruce šestatřicetiletého kapitána, který jako první italský hráč do pole nastoupil do čtrnáctého ME. Dlouho v něm ale stoper Chiellini nevydržel, protože ve 24. minutě musel odstoupit kvůli svalovému zranění. “Uvidíme zítra. Doufáme, e to nebude nic vážného”, Podotkl Mancini.

Za dvě minuty se už Italové mohli radovat z první regular frizzante. Locatelli nacentroval na Berardiho, po jehož průniku a přihrávce do pokutového zemí akci zakončil a ve věku 23 let a 159 dní se stal nejmladším střelcem letošního Eura.

Záložník Sassuola v 52. minutě přidal druhou branku. Po Barellově přihrávce se Locatelli zpoza estnáctky trefil přesně k tyči strnulého brankáře Sommera. Před dnešním duelem měl italský středopolař na kontě jediný reprezentační zásah.

“První gól je pro mou rodinu. Po přihrávce Berardimu jsem pokračoval v akci, protože se známe a věděl jsem, že udělá něco takového.

Tým z Apeninského poloostrova si poté sebevědoměkontroloval náskok, který mohl zvýraznit už v 75. minutě. Immobile ale ještě křížným pokusem minul. Kanonýr Lazia ím se dočkal v 89. minutě, kdy skákavou střelou z dálky překvapil Sommera and stal se pátým autorem dvou gólů na turnaji. výcaři nedokázali Italia porazit podeváté za sebou od roku 1993.